Fiber Optik Altyapı Çözümleri

Günümüzde modern  binalarda ve tesislerde gerek data alışverişi gerekse de video sinyallerinin iletimi artık bakır kablolar yerine Fiber Optik kablolar ve çeviriciler vasıtası ile yapılmaktadır.

Özellikle hız ve bant genişliği ihtiyacının önemli olduğu uygulamaların yanı sıra; mesafe ve elektromanyetik etkileşim gibi problemleri bertaraf etme gereksinimi duyan çok farklı haberleşme sistemleri / protokolleri, ancak Fiber Optik Altyapı Sistemleri ile problemsiz bir iletişim ortamına kavuşmaktadır.

Fiber Optik altyapıların en önemli özelliği belli bir mesafenin üzerinde hizmet veremeyen bakır kabloların yerini almasıdır. Böylece yaşanacak data kesilmeleri ve görüntü kayıpları tamamen giderilmiş olur.

Fiber_Optic

Bu sistemlerin en önemli özelliklerinden biri ise çevresel etkenlerden etkilenmeden temiz bir iletim sağlayabilmesidir. Fiber Optik uygulamaların bir diğer önemli özelliği de tesislerdeki aynı hat üzerinde bulunan bir çok kabloyu tek kabloya düşürebilmesidir, böylece uygulamada hem işçilik hemde diğer tesisat yan ürünlerde yüksek oranda tasarruf sağlanmış olur.

boer teknoloji konusunda uzman mühendis ve teknisyen grubu ile fiber optik kablo altyapı ihtiyaçlarınız için, yerinde inceleme, projelendirme,  kablo çekimi, fiber optik epoksi sonlandırma – fiber optik füzyon sonlandırma, fiber optik dB test, fiber optik OTDR test, fiber optik dB test raporlama – dökümantasyon, fiber optik OTDR test raporlama – dökümantasyon, ve fiber optik devreye alma hizmetleri vermektedir.

fiber optik 1

Print Friendly, PDF & Email