Kablosuz Ağ ve İletişim Sistemleri

kablosuz ag  haberlesme sistemleriSon yıllarda kablosuz ağ teknolojilerindeki gelişmeler , kabloya bağımlılığı ortadan kaldırarak ve mobil teknolojilerin gelişmesinde dinamo faktörü olarak önemli gelişmeler yarattı.

Fiber optik geniş bant iletişim atyapısı ile birlikte sunulduğunda  tümleşik (veri, ses, video) kablolu/ kablosuz ağ yönetimi ve entegrasyonu öenimli bir hale geldi.

boer teknoloji  herhangi bir cihazdan herhangi bir iletişim ağına sağlıklı, kaliteli ve güvenli bir şekilde mobil bağlantı sağlamak için dünyanın önde gelen kablosuz iletişim ağı üreticileriyle işbirliği yapıyor, yetenekli ve donanımlı teknik kadrosuyla uçtan uca verimli kablosuz ağlar kuruyor.

Kablosuz iletişimin kapsamındaki alanlar için profesyonel saha araştırma çalışmalarını, yük ve frekansa bağlı optimizasyon çalışmalarını da proje planlarının içine dahil edip verimli iletişim ağları kurarak yüksek müşteri memnuniyeti elde ediyor.

Network-topology

Özellikle arazi koşullarının zor olduğu, telekom altyapısının olmadığı veya yeterli kablo mesafesinin olmadığı durumlarda, binalar arasında kablosuz cihazlarla (Wireless Bridge) ve ekipmanlarla oluşturulan bağlantı şeklidir.

Aynı bölgedeki bilgisayar sistemlerinin kablosuz olarak bir ağ oluşturmasıdır. Bina içi veya kampüs alanında, mobil kullanıcılar için geliştirilmiş bir teknolojidir. “LAN to LAN” bağlantıda mesafe birkaç kilometreye kadar çıkabilir.

Kablolu ağ ile kablosuz ağ birbirine entegre edilebilir. Kablolu ağlarda kullanıcıların yeri sabittir ve hareket edemezler. Kablosuz ağlarda ise kaplama alanı içinde kullanıcılar istedikleri gibi yer değiştirebilirler. Kablolu ağdaki bütün kaynaklara erişebilirler.

  • Basic Service Area (BSA ) , access point tarafından sağlanan RF kaplama alanıdır. RF kaplama alanını artırmak için sisteme bir access point daha eklemek yeterlidir. Böylece varolan kablolu LAN’a erişim mesafesi artırılmış olur.
  • Access Point (AP), ethernet omurgasına bağlanır ve kaplama alanı (Cell) içindeki bütün kablosuz client’larla iletişim kurar. AP, cell içinde yöneticidir ve network içindeki trafik akışını kontrol eder. Uzaktaki kablosuz client’lar birbirleriyle direkt değil, AP aracılığı ile haberleşirler.
  • Extended Service Area Eğer tek bir cell, yeterli kaplama alanını sağlamazsa, ek cell’ler eklenerek kaplama alanı genişletilebilir.

 

Print Friendly, PDF & Email