Video Güvenlik Sistemlerivideo güvenlik sistemleriDünyada var olan güvenlik ve koordinasyon sistemleri genellikle entegre sistemler olarak çalışmaktadırlar. Dolayısı ile video güvenlik sistemi afet sistemlerinin alt ana parçalarından biri olarak işlev görmektedir.

Projelendirdiğimiz tüm sistemlerimizde, kapsama alanı içerisindeki sabit veya hareketli her türlü araç, yabancı cisim, olay algılama, geriye dönük arşiv tutma ve her noktanın merkez sistem ile online data ve video bağlantısı kurmasına imkan sağlayan sistemlerdir.

Böylelikle fiber optik alt yapı üzerinden yapılacak ring network yapısı;  merkezlerin saha ekipmanları ile anında  data ve video transferi  için gereken kablolu ve kablosuz iletişim sistemi çok başarılı kılacak  ve çok yüksek maliyetlerden ve iletişim altyapı masrafından tasarruf edilmesi sağlanmaktadır.

video güvenlik sistemleri 2

Video güvenlik sistemi; telekomünikasyon hatların olabilecek hasarlardan etkilenmeyecek, kendi jeneratör ve ups leri ile saatlerce ve hatta günlerce ayakta kalabilecek ve herhangi bir afet süresi boyunca başarılı bir şekilde çalışmaya devam edecektir.

 1. Data / video / ses bağlantısını rahatlıkla kurabilmesini sağlanır,
 2. 3 boyutlu akıllı haritaya erişebilecek, ihbar ve alarm olan noktaların koordinatlarını, yer bilgisini, ihbarı yapan kişi ile ilgili bilgileri, bina ile bilgileri rahatlıkla görebilecek, müdahale boyunca merkeze yazılı, sesli veya görüntülü geri beslemeler sunabilecek ve iş sürecini online olarak takip edebilmesini sağlar,
 3. Sitem üzerinden telekonferans, video konferans yapılabilmektedir,
 4. İhbar veya alarm olan bölge / yer / lokasyon ile ilgili canlı veya arşive güvenlik kamera görüntülerine rahatlıkla ulaşabilinmektedir.
 5. Sistem üzerinden entegrasyonu yapılan tüm yardım ekiplerine gsm şebekesi üzerinden bilgi aktarımı yapılabilinmektedir.
 6. Merkez ile sürekli data bağlantısı olan yardım otoları, devlet ve özel görev araçları oluşturulabilmekte, güvenlik ve afet koordinasyon sistemine tam olarak entegrasyonu sağlanarak genişletilebilmektedir.
 7. Sistem üzerinden özel telsiz sistemi kullanılabileceği gibi, mobıl araçlar sistem üzerinden normal pstn hatlara ulaşabilmektedir.
 8. Kablosuz mesh altyapı tamami ile güvenlik sistemi için ıntranet hizmetleri sunalarak çok başarılı bir network sistemi ile video güvenlik sistemi entegre olarak çok başarılı bir sonuç elde etmektedir.
 9. Vıdeo güvenlik sistemi kapsamında mobıl saha ekipleri olay yerlerinden canlı görüntüleri koordinasyon merkezine aktarabilmektedir.
 10. Vıdeo güvenlik sistemi kapsamında olaylara müdahale canlı ses, data ve video görüntüleri ile yönetilebilmekte ve süreç 3-d akıllı harita üzerinden izlenebilmektedir.

video guvenlikVıdeo güvenlik sistemi özetle aşağıdaki imkanları sunmaktadır;

 1. Devlet tarafından yada özel olarak yetkilendirilen otolara bile canlı görüntü ve data iletebilecek sistemlerin konmasına imkan sağlar, otoların geçtikleri güzergahlardaki plakaların tanınması, merkezden sorgulanması gibi temel işlevlerin onlıne yapılması sağlar,
 2. Açılış, toplantı, tören ve benzeri durumlarda seyyar kamera sistemleri ile de alanın daha iyi gözetlenmesini mümkün sağlar,
 3. Vıdeo güvenlik sistemi, yönetim yazılımları ve vıdeo analiz yazılımları ile sınır ve askeri alanların 7/24 güvenliğini sağlanmasını en üst düzeyde sağlar.

Vıdeo güvenlik sistemi için kullandığımız çözüm ve sistemler, dünyada konusunda uzmanlaşmış şirketlerin senelerin deneyimi ile üretmiş olduğu çözümlerdir.

Tasarladığımız sistemlerde daha önce denenmemiş ve rüştünü ispatlamamış hiç bir bileşen bulunmadığı gibi, tamamı sertifikalı ve özellikle güvenlik konusunda uzmanlaşmış şirketler tarafından geliştirilmiş yazılım ve donanımlar kullanılmıştır.

Vıdeo yönetim sistemi olarak kullandığımız genetec amerikan ülke güvenliği bakanlığından sertifikalıdır ve ülke güvenliği ve terörle mücade için geliştirilmiş ürün sertifikası vardır. Benzer şekilde tasarımda yer alan analizler yazılımı yıllarca terörle mücadelenin vermiş olduğu deneyim ile geliştirilmiş ve ıngıltere tarafından önceliklli analiz yazılımı olarak sertifikalandırımıştır.

Tasarladığımız sistemlerde kullandığımız her türlü bileşenin alernatifleri de tarafımızca titizlikle araştırılmış ve seçilmiştir. Tamemen açık mimarisi ile ileride duyulabilecek ihtiyaçlara da cevap verecek niteliktedir.

Print Friendly, PDF & Email